Саудаўская Аравія – Беларусь – 1:1. 21.by

Саудаўская Аравія – Беларусь – 1:1

14.11.2009 19:15 — Новости Спорта |

Нацыянальная зборная Беларусі па футболе 14 лістапада правяла таварыскі матч са зборнай Саудаўскай Аравіі.

Гульня прайшла ў горадзе Эд-Дамам на беразе Персідскай затокі і скончылася з лікам 1:1.

Лік адкрыў на 20-й хвіліне Максім Бардачоў (БАТЭ). На 23-й хвіліне быў выдалены за неспартовыя паводзіны наш галкіпер – і адзін з найлепшых варатароў чэмпіянату Расіі – Юры Жаўноў. Мяч был у галкіпера, арабскі гулец замінаў яму ўвесці яго (мяч, не футбаліста) у гульню. Жаўноў спецыяльна ўдарыў мячом у суперніка, за што і быў выдалены з поля, паведамляе сайт football.by.

Яго месца ў браме заняў яго аднаклубнік па ФК «Масква» Антон Амельчанка.

На 31-й хвіліне гаспадары зраўнялі лік: вызначыўся Аль-Шамрані. У выніку – 1:1.

У пятніцу ў матчы другіх зборных (г.зв. С.Аравія -2 - Беларусь-2) беларусы прайгралі 1:2.

У сераду, 18 лістапада, падапечныя Бернда Штанге згуляюць у гасцях з Чарнагорыяй.

Матч пройдзе ў Падгорыцы.

***

Таксама тут паведамім, што мінскія дынамаўцы – тут ужо гаворка пра хакей – перарвалі сваю серыю з чатырох перамог запар.

Мінчукі фінскага разліву прайгралі сёння ў Казані «Ак Барсу» – 1:4. У беларусаў адзіную шайбу закінуў Уладзімір Дзянісаў на 31-й хвіліне пры ліку 2:0 на карысць гаспадароў.

Праўда, «Ак Барс», трэба ўлічваць, – уладальнік Кубка Гагарына.

Наступны матч дынамаўцы правядуць у панядзелак у гасцях супраць «Нафтахіміка», у Мінску нашыя згуляюць у наступны чацвер з МВД.

На 23-й хвіліне быў выдалены за неспартовыя паводзіны наш галкіпер – і адзін з найлепшых варатароў чэмпіянату Расіі – Юры Жаўноў.