Пасля 1-га перыяда «Дынама» — «Ак Барс» — 2:1. 21.by

Пасля 1-га перыяда «Дынама» — «Ак Барс» — 2:1

21.09.2010 20:14 — Новости Спорта |

Двухразовы ўладальнік Кубка Гагарына, што прыехаў у Мінск, першым закінуў шайбу ў матчы. На 5-й хвіліне вызначыўся Марцэл Госа. «Дынама» лік зраўняла — шайбу закінуў яе капітан — Ёжэф Штумпел, а затым выйшла наперад (Падградскі).

Матч праходзіць пры аншлагу, сёння пабіты рэкорд наведвальнасці матчаў КХЛ (на матчы прысутнічае 15 531 глядач, папярэдні рэкорд належаў гульні СКА (Пецярбург) — «Дынама» Рыга, 24 студзеня 2010 года, 12 090 гледачоў).

і пры шалёнай падтрымцы трыбунаў.

Заўзятарскія хвалі, слоганы, крычалкі, свіст, калі «Дынама» гуляе ў меншасці і адпаведна супернік атакуе.

Нагадаем, што «Дынама» з’яўляецца лідэрам канферэнцыі «Захад» і ўсёй лігі, каманда мае чатыры перамогі і адну паразу (12 пунктаў).

***

21 верасня (аўторак), Мінск-Арэна 15 530 гледачоў.

Шайбы: 0:1 — 04:50 Марцэл Госа (Захарчук), 1:1 — 9:26 Штумпел (Спірыдонаў, Глазачаў),

2:1 — 14:22 Падградскі (Глазачаў, Штумпел).2:2 — 25:24 Ярка Іманен (Ігар Шчадзілаў).

3:2 — 26:00 Максім Спірыдонаў (Антонаў).

Штраф: 8–6.

***

Склад «Дынама»: Мезін; Падградскі — Мойжыш, Глазачоў — Штумпел (к) — Спірыдонаў; Корабаў, Петрашак, Неміроўскі — Плат — Кулакоў; Касцючонак, Антонаў, Мялешка — А.Стась — Дзямагін; Качаткоў — С.Варламаў — Варламаў.

Наступны матч «Дынама» правядзе ў Мінску супраць «Нафтахіміка». Гульня пройдзе 23 верасня (чацвер), пачатак, а 19-й.

У суботу, 25 верасня, гульня — з «Аўтамабілістам» (пачатак, а 17-й).

Падзяліцца навіной:
АГ

Двухразовы ўладальнік Кубка Гагарына, што прыехаў у Мінск, першым закінуў шайбу ў матчы. На 5-й хвіліне вызначыўся Марцэл Госа. «Дынама» лік...