Последние новости в обществе  Беларуси и мира. 21.by


Новости Общества  Понедельник, 24.08.2009

  • 24.08.2009 23:21 —
    Следователей ОБЭПа взяли за мясо или… кости

    Следственный отдел по важнейшим делам прокуратуры Гомельской области проводит расследование уголовного дела в отношении двух бывших сотрудников отдела по борьбе с экономическими преступлениями Новобелицкого РОВД, которые обвиняются в превышении власти.

  • 24.08.2009 22:28 —
    Дах над галавой

    Практычна кожны чацвёрты жыхар сталiцы мае патрэбу ў паляпшэннi жыллёвых умоў.

  • 24.08.2009 22:28 —
    ПАД КРЫЛАМІ ПЕРАМОГI

    Да знамянальнай даты — 600-годдзя Грунвальдскай бiтвы — засталося мала часу: менш за год. А як мы будзем адзначаць гэты юбiлей? Перамога над крыжакамi пад Грунвальдам была эпахальнай.

  • 24.08.2009 22:28 —
    Гурэнка пачаў з перамогi

    Удалым стаўся дэбют у ролi галоўнага трэнера мiнскага "Дынама" Сяргея Гурэнкi.

  • 24.08.2009 22:28 —
    Хадзiў Барсiк у разведку...

    е памятаю такога, каб сусед па лецiшчы прыходзiў да мяне з крыўдай.

  • 24.08.2009 22:28 —
    Калi метраў не хапае

    Мы з дарослым i пакуль не жанатым сынам займаем двухпакаёўку, якая належыць яго бацьку (той i жыве, i прапiсаны ў iншым месцы).

  • 24.08.2009 22:28 —
    Паляпшэнне дабрабыту, пашырэнне роду

    Якiя б святы традыцыйнага народнага календара мы не ўзялi, у структуры кожнага з iх яўнай дамiнантай будуць рытуальныя дзеяннi, абрадавыя песнi, магiчныя атрыбуты, скiраваныя на рэалiзацыю iдэi паляпшэння дабрабыту.

  • 24.08.2009 22:28 —
    Як я рабiла чыста, ярка i прыгожа

    У Год роднай зямлi карэспандэнт "Звязды" паспрабавала сябе ў ролi зелянбудаўца "Як у Мiнску чыста, зелена i прыгожа!" — захапляюцца ўсе без выключэння замежнiкi.

  • 24.08.2009 22:28 —
    Камiсiя была. Пытаннi — засталiся?

    Я займаюся прыватызацыяй сваёй кватэры i лiчу, што многае тут робiцца не так.

  • 24.08.2009 22:28 —
    ...

    Згодна з рашэннем суда, 28-гадовая жыхарка амерыканскага горада Фларэнса атрымае $2 млн. кампенсацыi з-за памылкi стаматолага.

  • 24.08.2009 22:28 —
    Пажары прывялi да масавай эвакуацыi

    Жыхароў афiнскiх прыгарадаў пачалi эвакуяваць з-за распаўсюджвання лясных пажараў. У пажарнiкаў не атрымлiваецца спынiць распаўсюджванне агню, выратавальнiкам не хапае вады, ужо згарэлi дзясяткi дамоў i машын, ёсць пацярпелыя.

  • 24.08.2009 22:28 —
    КОТ У МЯШКУ цi Беражыся б/у аўтамабiля!

    Усё пачалося з таго, што знаёмы матэрыяльна саспеў для пакупкi аўтамабiля.

  • 24.08.2009 22:28 —
    634 — больш за 100!

    Больш за ўсё доўгажыхароў — у Гродзенскай вобласцi (152).

  • 24.08.2009 22:28 —
    Радасцi маёй i маiх суседзяў не было канца

    На працягу некалькiх месяцаў на кантролi ў рэдакцыi газеты знаходзiлася праблема, узнятая жыхарамi Мiнскага раёна.

  • 24.08.2009 22:28 —
    Вітай, Марыя, поўная ласкi!..

    У Браславе адбылася каранацыя абраза Мацi Божай Валадаркi Азёраў Каля 10 тыс. вернiкаў сабралася ў суботу на пляц перад кафедральным касцёлам у Браславе на ўрачыстую падзею — каранацыю абраза Мацi Божай Браслаўскай.

  • 24.08.2009 22:28 —
    У беларускага баксёра скралi пояс чэмпiёна свету?

    У апошнiх "чэмпiёнскiх" раўндах тытульнага двубоя наш Сяргей Гулякевiч збiў Умбэрта Гуцьераса, але суддзi аддалi перамогу гаспадару рынга — мексiканцу. "Звязда" высвятляла, як такое магло здарыцца? Доўгачаканы матч за чэмпiёнскi пояс WBС у малодшай лёгкай вазе, якi адбыўся ў мексiканскiм Лас-Кабасе, цяжка засмуцiў беларускiх аматараў бокса.

  • 24.08.2009 22:28 —
    Мiнская вобласць: ёсць 2 мільёны тон!

    Працаўнiкi Мiнскай вобласцi 23 жнiўня 2009 года сабралi два мiльёны тон хлеба новага ўраджаю.

  • 24.08.2009 22:28 —
    Выпускнiкi агульна-адукацыйных школ будуць вывучаць у электронным варыянце толькi тры прадметы,

    а астатнiя прадметы агульнаадукацыйнага цыкла — па надрукаваных падручнiках.

  • 24.08.2009 22:28 —
    Чыгунка да аэрапорта?

    Пра неабходнасць развiцця чыгуначных зносiнаў памiж сталiцай i Нацыянальным аэрапортам Мiнск гаварылася на пасяджэннi штаба з удзелам мiнiстра транспарту i камунiкацый, на якiм абмяркоўвалiся пытаннi рамонту i рэканструкцыi аэравакзальнага комплексу.

  • 24.08.2009 22:28 —
    На рынку працы дэфiцыт медработнiкаў i лiшак юрыстаў

    У Беларусi самымi запатрабаванымi на рынку працы з'яўляюцца работнiкi аховы здароўя, паведамiлi карэспандэнту БЕЛТА ў Мiнiстэрстве працы i сацыяльнай абароны.


21.by в социальных сетях

Архив (Новости Общества)



Яндекс.Метрика