Последние новости в обществе  Беларуси и мира. 21.by


Новости Общества  Пятница, 28.08.2009

  • 28.08.2009 21:48 —
    Куточак, ад Бога дзiвосны

    I маленькае падарожжа па лясной сцежцы можа адазвацца ў душы вялiкiмi пачуццямi

  • 28.08.2009 21:48 —
    Гляжусь в тебя, как в зеркало…

    «Рядом с Юрой я чувствовала себя необыкновенной...»

  • 28.08.2009 21:48 —
    «Поживем пока для себя…»

    Эти слова мы слышим довольно часто.

  • 28.08.2009 21:48 —
    О приостановлении действия предельных минимальных цен

    На основании пункта 2 постановления Совета Министров

  • 28.08.2009 21:43 —
    Жанчыны з дынямi рэдка любяць сэкс

    Тэмперамент жанчыны можна вызначыць па форме яе грудзей.

  • 28.08.2009 21:43 —
    На крызіс лепш не звяртаць увагi,або Чаму лiчба 10 цяпер знакавая?

    — І хто вам сказаў, што так званы сусветны фiнансавы крызiс пачаўся толькi ў мiнулым годзе? — У сваю чаргу запытаў мяне вiцебскi спецыялiст па лiчбах Сяргей Клябанаў, да якога я звярнуўся па каментарый наконт крызiсу.

  • 28.08.2009 21:43 —
    Слова не верабей...

    Было гэта даўно, яшчэ пры маiм студэнцтве — на Савецкай плошчы, ля помнiка, аўтобус спыняўся.

  • 28.08.2009 21:43 —
    Быць гаспадаром

    Імкнецца навучыць Цэнтр падтрымкi сельскага развiцця Гэта скарочаная назва ўстановы, а поўнасцю яна называецца Мясцовы фонд "Цэнтр падтрымкi сельскага развiцця i прадпрымальнiцтва Столiнскага раёна", i працуе цэнтр не з фермерамi альбо буйнымi сельгасвытворцамi, а найперш са звычайнымi вяскоўцамi — уладальнiкамi ўласных падсобных гаспадарак.

  • 28.08.2009 21:43 —
    У пагонi за незаконным прыбыткам вы рызыкуеце страцiць свой кавалак зямлi

    За два днi Генпракуратура выявiла ў Мiнску 15 фактаў нямэтавага выкарыстання зямельных участкаў. "Дзяржава дае зямельныя ўчасткi для будаўнiцтва жылых дамоў, а некаторыя несумленныя грамадзяне нелегальна размяшчаюць там станцыi тэхнiчнага абслугоўвання аўтамабiляў, вытворчыя памяшканнi i офiсы", — абураецца начальнiк аддзела па наглядзе за выкананнем правоў i свабод грамадзян Генеральнай пракуратуры Беларусi Павел РАДЗIВОНАЎ.

  • 28.08.2009 21:43 —
    Зэканомяць на энергii. А калi на здароўi?

    31 верасня ў 27 краiнах Еўрасаюза ўвойдзе ў сiлу забарона на выраб i продаж лямпачак напальвання.

  • 28.08.2009 21:43 —
    Бусел, сiмвал Беларусi, з'явiўся ў нас параўнальна нядаўна...

    Арнiтолаг Аляксандр ВІНЧЭЎСКI расказвае, якiх птушак трымалi Радзiвiлы, хто быў першым беларускiм арнiтолагам, i колькi вiдаў птушак можа пабачыць беларус на свае вочы Колькi вы бачылi на свае вочы розных птушак — 10, 15?..

  • 28.08.2009 21:43 —
    ...

    Iтальянскi рэстаратар хацеў зрабiць знiжку гасцям з Расii, якiя павячэралi ў яго на iстотную суму, аднак замест гэтага атрымаў некалькi тысяч на чай.

  • 28.08.2009 21:43 —
    Цягнiк Анкара—Стамбул урэзаўся ў экскаватар

    У вынiку аварыi на чыгунцы ў Турцыi загiнулi пяць чалавек.

  • 28.08.2009 21:43 —
    Спад прамысловай вытворчасцi запавольваецца

    — Вынiкi працы прамысловасцi за апошнiя сем месяцаў, з аднаго боку, сведчаць пра наяўнасць праблем, але з iншага боку сiтуацыя кiруецца i прагназуецца, — такое меркаванне на брыфiнгу выказаў журналiстам Уладзiмiр Дзернавы, начальнiк галоўнага ўпраўлення прамысловасцi, транспарту i сувязi Мiнiстэрства эканомiкi

  • 28.08.2009 21:43 —
    Не пакiдайце мовы беларускай..!

    З 1 па 8 верасня ў Оршы пройдзе акцыя, прымеркаваная да Дня беларускага пiсьменства, назву якой далi знакамiтыя словы Францiшка Багушэвiча "Не пакiдайце мовы беларускай, каб не ўмёрлi!".

  • 28.08.2009 21:43 —
    МВФ лiчыць мэтазгодным адкласцi павышэнне заработнай платы ў дзяржаўным сектары Беларусi

    МВФ лiчыць неабходным перайсцi ў Беларусi на больш гiбкую сiстэму курсаўтварэння.

  • 28.08.2009 21:43 —
    Прэферэнцыi ІП-экспарцёрам плануецца прадаставiць у Беларусi

    У Беларусi плануецца стварыць умовы для актывiзацыi экспартнай дзейнасцi iндывiдуальных прадпрымальнiкаў.

  • 28.08.2009 21:43 —
    Бюджэт пасялковых i сельскiх Саветаў павiнен быць бездатацыйны

    Такую думку выказаў карэспандэнту БЕЛТА старшыня Савета Рэспублiкi Нацыянальнага сходу Рэспублiкi Беларусь Барыс Батура ў ходзе наведвання Васiлiшкаўскага сельскага Савета Шчучынскага раёна.

  • 28.08.2009 21:43 —
    Адпомсцiлi за трэнера

    Верагодна, футбалiсты барысаўскага БАТЭ пакрыўдзiлiся за выдаленне свайго трэнера на трыбуны i вырашылi паказаць балгарскаму "Лiтаксу", што так з гасцямi абыходзiцца нельга. Інакш цяжка растлумачыць, чаму беларусы змаглi забiць першы гол толькi на 86 хвiлiне i потым, толькi ў дадатковы час, зусiм размазаць гаспадароў па полi. 4:0 — выдатны вынiк!

  • 28.08.2009 21:43 —
    Крамлёўская дыета — шлях да iнфаркту?

    Здаецца, "крамлёўская" дыета прадэманстравала ўжо яе аматарам вынiкi — вялiкiя страты для здароўя, аджыла сваё i цалкам выйшла з моды.


21.by в социальных сетях

Архив (Новости Общества)

Сегодня Cейчас


Яндекс.Метрика